top of page
  • Yazarın fotoğrafıRiella Morhayim

Temmuz Gündemimiz

Değerli Okuyucumuz,

Tatil sezonu açılmışken, tatil kavramının senin için ne anlama geldiğini düşünmeye, ne dersin?


Felsefi danışmanlık, insanların içsel dünyalarını keşfetmelerine ve yaşadıkları zorlukları kolaylaştırmalarına yardımcı olan bir yaklaşımdır. Tatil kavramıyla ilişkilendirildiğinde, felsefi danışmanlık insanlara tatil sürecinde fiziksel dinlenmenin yanısıra zihinsel ve tinsel rahatlama ve tatilin içsel dönüşüm potansiyelini anlama fırsatı sunar.


Tatil, modern yaşamın hızlı temposuna ara vermek, dinlenmek, yenilenmek ve yaşamın tadını çıkarmak için ayrılan zaman dilimidir. Ancak sadece fiziksel olarak algılanması yeterli değildir; zihinsel ve ruhsal olarak da tatil yapmak önemli ve gereklidir. Konu bütünsel sağlık ve iyi olma hali olunca, felsefi danışmanlıktan bahsetmeden edemeyiz. Felsefi danışmanlık, insanları iç dünyalarına yönlendirir, düşüncelerini sorgulamalarını ve yaşamın anlamını araştırmalarını teşvik eder.

Bu sene tatilde kendinle nasıl daha derin bir bağ kurabilirsin?

Kendi değerlerini, inançlarını ve yaşam amacını gözden geçirme fırsatı bulabilir misin?


Felsefi danışmanlık bakış açısıyla tatil kavramını ele almak, tatilin insanın sağlığı üzerindeki etkilerini fark etmesi adına çok değerlidir. İnsanın kendisiyle, doğayla ve diğer insanlarla bağlantısını güçlendirmesini ve içsel dengeyi bulmasını vurgular. Yeni bir çevrede bulunmak, farklı kültürleri deneyimlemek ve yeni insanlarla tanışmak, insanın dünya hakkındaki bilgisini ve anlayışını derinleştirir. Tatil, insanlara kendi yaşamlarını sorgulama ve değerlendirme fırsatı verir.

Felsefi danışmanlık, zaman kavramını ve anın önemini vurgular. Tatilde geçirilen zaman, insanların şimdiki anın değerini fark etmelerini ve yaşamın geçiciliği hakkında düşünmelerini sağlar. Tatil, bu bağlamda insanlara içsel dünyalarına dalmaları ve yaşamın zorluklarına derinlemesine bakmaları için muhteşem bir imkandır. Tıpkı felsefi danışmanlıkta geçen zaman gibi, kişiler yaşamlarında neyin önemli olduğunu keşfeder ve gelecekte nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair içsel bir yönlendirme elde ederler.


Zamanın ve mekanın sınırlamalarından kurtulduğumuzda, zihinsel ve duygusal açıdan yenileniriz. Bu da bize daha fazla anlam ve amacın peşinde koşma cesareti verir. Düşüncelerimizi düzenlemek, değerlerimizi ve inançlarımızı sorgulamak için bir fırsat sunar. Felsefi danışmanlık perspektifinden tatili anlamak, insanın yaşamın anlamı ve değeri üzerine derinlemesine düşünmesine, özgürleşmesine ve deneyimlerini anlamlandırmasına yardımcı olabilir.

Tatil sürecinde kendi kendine yöneltebileceğin önemli sorular nelerdir?

Tatil sonrası hayata döndüğünde, yaşamına NASIL daha geniş bir perspektiften bakabilirsin? Bu sorular, senin içsel keşifler yapmanı ve yaşamın anlamı üzerine düşünmeni sağlayabilir mi?


İçsel keşifler yaptığın, yaşamın anlamını sorguladığın ve deneyimlerini daha bilinçli bir şekilde değerlendirdiğin bir tatil dönemi olsun...

Descartes'ın görüşlerini ve entellektüel kimliğini tanımaya ne dersiniz?

10 Temmuz, Pazartesi 20:00 - 22:00 arasında çevrimiçi buluşmamıza davetlisiniz.

Eğer Descartes Bugün Yaşasaydı, ona ne sorardın?

Dr. Zeki Taş ile Felsefi Güncellemeler atölyesi, size unutulmaz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Pratik Bilgelik Canlı Yayın serimiz,

11 ve 22 Temmuz 20.30-21.30 arası birbirinden kıymetli konukları sizlerle buluşturmaya devam ediyor.

Konuklarımızı merak ediyorsanız, bizi aşağıdaki logoya tıklayarak takip edebilirsiniz:Artık bizi SPOTIFY'dan da takip edebilirsiniz!Hayatının her alanıyla alakalı...

Bir soruya cevap bulmaya ve bir soruna çözüm üretme isteği ve kararlılığına sahipsen...

Felsefi Danışmanlık fırsatını kaçırmamanı öneririz.


 

Kaygıdan Huzura erişmek için...

İhtiyacınız olan donanımları kazanmanız amacıyla tasarlamış,

4 seanslık Felsefi Danışmanlık

 

Yaşam kalitenizi arttırmak için...


En çok tavsiye edilen... İyi olma halinizi arttıracak,

4 seanslık Felsefi Danışmanlık


 

Kariyer Danışmanlığı İçin...


Çalışma Hayatında sizi netleştirecek ve destekleyecek,

4 seanslık Felsefi Danışmanlık

 

Kıskançlıktan Özgürleşme...

Kıskançlıktan özgürleştirecek ve güçlendirecek,

8 seanslık Felsefi Danışmanlık


 

Dilerseniz bizi takip edebilirsiniz:


Komentarze


bottom of page